Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

KAPAKLI MANTAR ÜRETEN VE İŞLEYEN ELLER PROJESİ

Proje Açıklaması

Projelendirme ve ARGE çalışmaları Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kent A.Ş tarafından yapılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenerek hibe almaya hak kazanan “Kapaklı Mantar Üreten ve İşleyen Eller” projesinde ilk hasat yapıldı.

Karlı Mahallesi’nde 76 bin metrekare alan üzerine kurulan ve “Trakya’nın en büyük mantar üretim tesisi” hedefiyle çalışmalara başlanan tesisimizde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin'in katılımıyla ilk hasat yapıldı.

 

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin , mantar üretim tesisi ile ilgili:

"3 yıl önce başladığımız projenin ürünlerini topluyoruz, inşallah burada hasadını yaptığımız mantarları, Kapaklı`nın önemli bir markası haline getireceğiz. Bölgemizde ayçiçeği kabuğunu ve samanı burada değerlendirerek, tarımsal bütünlüğü ve verimliliği arttırmayı hedefledik. Çok şükür son derece güzel bir ürün elde ettik. Burada şu an istiridye mantarı üretiyoruz. İlerleyen zamanda bu bölgede farklı mantar çeşitleri üreterek, hem kozmetik sanayisine hem de tıp sektörüne hizmet edecek mantarları üretmeyi hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

 

Ulusal ve yerel basının katılımıyla  “Kapaklı Mantar Üreten ve İşleyen Eller” projesi,  "Karlıköy Mantar" markası olarak mantar satışı yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

 

Bölgemizde mantar yetiştiriciliğinin gelişmesine öncülük edecek proje kapsamında; şiddet mağduru kadınlar, genç issizler, engelliler, engellilere bakmakla yükümlü kişiler, kırsal mahallede yaşayanlar vb. gibi ağırlıklı olarak dezavantajlı gruplar istihdam edilecek.

Başlangıç Tarihi
  • 15 Mart 2022, 17:48
Proje Adı
KAPAKLI MANTAR ÜRETEN VE İŞLEYEN ELLER PROJESİ
Proje Kategori
Tamamlanan projeler